• Informácie

• V tejto sekcii sa rodičia žiakov športových tried dozvedia dôležité informácie ohľadom tréningov a organizácie školy.
          Kritéria všeobecných pohybových testov a výsledky žiakov.

PRIHLÁŠKA do triedy so športovou prípravou - futbal.

PRIHLÁŠKA do triedy so športovou prípravou  - atletika.

Športové triedy sú určené na systematickú prípravu športovo-talentovaných žiakov.

Naša škola Trieda SNP 20,  v školskom roku 2010/2011 otvorila prvú športovú triedu v 5. ročníku so zameraním na futbal a atletiku. Deťom sme ponúkli úplne nový systém vzdelávania, než na aký boli zvyknuté a aký je tradičný v našom meste. Pri hodnotení doterajších výsledkov v športovej, vzdelávacej a výchovnej činnosti nás teší, že sa naplnili ambície a predsavzatia, s ktorými sme naštartovali vyučovanie formou vzdelávania v športových triedach. Naším cieľom bolo poskytnúť žiakom alternatívne vzdelávanie prostredníctvom športu a pohybu, ktorá bude progresívna, perspektívna a v súlade s modernými trendmi inovatívneho vyučovania.

Čo je to športová trieda?

Trieda s rozšíreným vyučovaním športovej prípravy so zameraním na futbal a atletiku je trieda určená pre športovo talentovaných žiakov, v ktorej je systematická športová príprava súčasťou vyučovania.  Do triedy s rozšíreným vyučovaním športovej prípravy so zameraním na futbal a atletiku sa prijímajú žiaci od 4. ročníka po overení špeciálnych zručností, schopností a nadania.

Predmet športová príprava sa vyučuje v rozsahu 6 hodiny týždenne v rámci rozvrhu hodín. Žiaci ŠT sa vyučujú tie isté predmety a v rovnakom rozsahu ako žiaci klasických tried, majú však navyše predmet – Športová príprava.

Tréningový proces  prebieha pod vedením profesionálneho trénera s príslušnou kvalifikáciou podľa podmienok SFZ a SAZ......

Do športovej triedy sa vyberajú žiaci na základe týchto kritérií:

• záujem zo strany žiaka a rodiča v  4. ročníku
          • úspešné absolvovanie športových testov na overenie talentu
          • potvrdenie lekára o zdravotnej spôsobilosti
          • potvrdenie o psychickej spôsobilosti
          • záujem o šport, ochota reprezentovať, ochota pracovať

Podľa výsledkov testov a splnenia ostatných kritérií sa stanoví poradie uchádzačov o prijatie do triedy s rozšíreným vyučovaním športovej prípravy. Prijatým žiakom vydá riaditeľ školy rozhodnutie o prijatí.

Prihlášku do  triedy s rozšíreným vyučovaním športovej prípravy so zameraním na futbal, atletiku si môžete osobne vyzdvihnúť v kancelárii zástupkyne riaditeľky školy, stiahnuť z webovej stránky školy, prípadne Vám ju pošleme na základe vyžiadania mailom.

Výhody športovej triedy:

• skvalitnenie tréningového procesu,
          • rýchlejšie napredovanie jednotlivca,
          • vytvorenie kompaktného kolektívu,
          • dohľad nad študijnými výsledkami,
          • športová príprava je súčasťou vyučovania,
          • účasť žiakov ŠT na viacerých turnajoch,
          • každý týždeň plaváreň, ktorá je súčasťou tréningového procesu,
          • žiaci sú z plavárne do školy privážaní autobusom,
          • vyššia kalorická hodnota jedál pre žiakov ŠT,