• Profil školy

• Profilácia školy

MODERNÁ ŠKOLA

Dlhodobým zámerom našej školy je rozvíjať osvetovú, vzdelávaciu a výchovnú činnosť detí a žiakov, s dôrazom na environmentálnu výchovu, šport, jazykové a informačno-komunikačné kompetencie žiakov. Veľký dôraz kladieme na dobrú prípravu žiakov na stredné školy i do života (posilnená výučba SJL a MAT v 9. ročníku). Výučba matematiky na I. stupni Hejného metódou.

ŠKOLA ROZVÍJAJÚCA JAZYKOVÉ SPÔSOBILOSTI

Výučba anglického jazyka od prvého ročníka a druhého cudzieho jazyka od siedmeho ročníka.

ŠKOLA PODPORUJÚCA ŠPORT

Rozšírená výučba telesnej výchovy na I. stupni nám plne umožňuje rozvíjať všestranný pohybový talent žiakov.
          Športové triedy 5.-9. ročník so zameraním na futbal, atletiku, volejbal, spolupráca s klubmi MFK Dukla Banská Bystrica, Futbalovou školou Mareka Hamšíka, ŠK UMB B. Bystrica, VK Brusno.

ŠKOLA FORMUJÚCA VZŤAH K ŽIVOTNÉMU PROSTREDIU

Implementáciou projektov Fenomény sveta a „IT Akadémia,  zvyšujeme efektivitu vzdelávania, kto chápe a uvedomuje si vzťahy v prírode, lepšie pochopí spoločenské a ekonomické súvislosť.

ŠKOLA VYUŽÍVAJÚCA IKT

Implementácia IKT do edukačného procesu. Neustále sa snažíme zvýšiť kvalitu školy tým, že vytvárame pre žiakov prostredie na vyučovanie s informačnými a komunikačnými technológiami pre využitie vo vedomostnej spoločnosti. Zriadili sme na škole 3 počítačové učebne, jazykovú učebňu, 2 učebne s interaktívnou tabuľou a 1 tabletovú učebňu a LEGO triedu pre ZU.
          ŠKOLA POSKYTUJÚCA AKTÍVNE VYUŽÍVANIE VOĽNÉHO ČASU

Záujmové útvary rôzneho zamerania.
          ŠKOLA OTVORENÁ SOCIÁLNYM PARTNEROM A VEREJNOSTI

Spolupráca so zriaďovateľom, MPC, CPPPaP, CŠPP, MŠ, Radou školy