• Profilácia školy

MODERNÁ ŠKOLA

Dlhodobým zámerom našej školy je rozvíjať osvetovú, vzdelávaciu a výchovnú činnosť detí a žiakov, s dôrazom na environmentálnu výchovu, šport, jazykové a informačno-komunikačné kompetencie žiakov. Veľký dôraz kladieme na dobrú prípravu žiakov na stredné školy i do života (posilnená výučba SJL a MAT v 9. ročníku). Poslaním našej školy nie je len odovzdávať vedomosti a pripravovať našich žiakov na pokračovanie vo vzdelávaní na stredných  školách, ale aj formovať u mladých ľudí  ich postoje, viesť ich k dodržiavaniu etických a ľudských princípov.

Krédom našej školy je: „Humánny prístup a kvalita flexibilného vzdelávania je základom úspešného uplatnenia absolventov“.

ŠKOLA ROZVÍJAJÚCA JAZYKOVÉ SPÔSOBILOSTI

Výučba anglického jazyka od prvého ročníka a druhého cudzieho jazyka od siedmeho ročníka.

ŠKOLA PODPORUJÚCA ŠPORT

Rozšírená výučba telesnej výchovy na I. stupni nám plne umožňuje rozvíjať všestranný pohybový talent žiakov.
          Športové triedy 5.-9. ročník so zameraním na futbal, atletiku, volejbal, spolupráca s klubmi MFK Dukla Banská Bystrica, Futbalovou školou Mareka Hamšíka, ŠK UMB B. Bystrica, VK Brusno.

ŠKOLA FORMUJÚCA VZŤAH K ŽIVOTNÉMU PROSTREDIU

Implementáciou projektov „Fenomény sveta", „IT Akadémia" a „Záhrada ktorá učí", zvyšujeme efektivitu vzdelávania, kto chápe a uvedomuje si vzťahy v prírode, lepšie pochopí spoločenské a ekonomické súvislosti.

ŠKOLA VYUŽÍVAJÚCA IKT

Implementácia IKT do edukačného procesu. Neustále sa snažíme zvýšiť kvalitu školy tým, že vytvárame pre žiakov prostredie na vyučovanie s informačnými a komunikačnými technológiami pre využitie vo vedomostnej spoločnosti. Zriadili sme na škole 3 počítačové učebne, jazykovú učebňu, 3 učebne s interaktívnou tabuľou, 1 tabletovú učebňu a LEGO triedu ako súčasť zážitkového vzdelávanie na hodinách prírodných vied.
          ŠKOLA POSKYTUJÚCA AKTÍVNE VYUŽÍVANIE VOĽNÉHO ČASU

Záujmové útvary rôzneho zamerania. Prostredníctvom voľnočasových aktivít poskytujeme nové vedomosti, zlepšujeme praktické zručnosti a taktiež prispievame ku kompletnejšiemu rozvoju osobnosti žiaka . Zážitkové vyučovanie dopravnej výchovy už od 1. ročníka na dopravnom ihrisku..
          ŠKOLA OTVORENÁ SOCIÁLNYM PARTNEROM A VEREJNOSTI

Spolupráca so zriaďovateľom, MPC, CPPPaP, CŠPP, MŠ, Radou školy