• Geografická olympiáda školské kolo
     • Geografická olympiáda školské kolo

     • Dňa 24.11.2021sa na našej škole online formou uskutočnilo školské kolo Geografickej olympiády 2021/2022. Úspešnými riešiteľmi sa stali všetci tí, ktorí získali minimálne 60 zo 100 možných bodov. V okresnom kole olympiády nás budú reprezentovať žiaci, ktorí boli úspešnými riešiteľmi školského kola a umiestnili sa na prvom, druhom a treťom mieste. Všetkým účastníkom GO ďakujeme za účasť a úspešným riešiteľom gratulujeme. Poďakovanie patrí aj všetkým učiteľom, ktorí sa podieľali na bezproblémovom priebehu GO.

      Víťazmi školského kola sú:

      Kategória G:

      1. miesto – Viktória Môciková (5.A)

      2. miesto – Teodor Vysoký (5.B)

      3. miesto – Mária Benedyk  (5.B)

      Kategória F:

      1. miesto – Peter Lamper (7.A)

      2. miesto – Sofia Sýkorková  (7.B)

      3. miesto – Timon Čatloš (7.C)

      Kategória E :

      1. miesto – Mária Pizzolato (9.B)

      2. miesto – Alex Glemba  (9.B)

      3. miesto – Richard Roháč  (8.B)

      Mgr. Jakub Kovalčík

    • Výstavka vianočných medovníkov
     • Výstavka vianočných medovníkov

     • „Už sviatky lásky, pokoja zavítajú zas skoro k nám, pri stromčeku ľudia postoja, otvoria srdcia dokorán. Nech pocit šťastia, radosti sa v dušiach našich rozhostí, keď Štedrý deň k nám zavíta, nech láska v srdciach ukrytá sa mocným prúdom vyroní , keď stromček tíško zazvoní...“

      Milí žiaci, milí učitelia a všetci zamestnanci školy!

      Ak nám to súčasná situácia dovolí, v dňoch 15.-17. 12. 2021 sa vo vestibule našej školy už tradične uskutoční výstavka vianočných medovníkov spojená s ich predajom, obohatená tiež o vianočné zvyky a tradície. Finančným výťažkom z tejto vianočnej akcie budeme opäť pomáhať na viacerých miestach. Prosíme vás, aby ste sa zapojili, priniesli doma upečené medovníčky, nech si nielen rozvoniame školu a potešíme oči, ale aby sme sa tiež mohli v predvianočnom čase tešiť, že pomôžeme tým, ktorí našu pomoc potrebujú.

      Prinesené medovníčky môžete odovzdať na 1.stupni p. učiteľke Štubniakovej a na 2.stupni p. učiteľke El Hajry.

      Vopred vám všetkým ĎAKUJEME!

      Žiacka rada,  ZŠ, Trieda SNP 20, Banská Bystrica

    • Olympiáda v anglickom jazyku
     • Olympiáda v anglickom jazyku

     • 25. novembra 2021 si najlepší angličtinári zmerali svoje sily. Konkurencia bola veľká a nezastavili nás ani prekážky, ktoré priniesla covidová doba (žiaci v karanténe zvládli vypracovať úlohy online). A tu sú výsledky:

      Kategória 1A
      1.miesto  Kateryna Benedyk 6.A
      2.miesto  Peter Lamper  7.A
      3.miesto  Michal Piala

      Kategória 1B    
      1.miesto  Danka Cimermanová 8.A    
      2.miesto  Juraj Stach 8.B    
      3.miesto  Silvia Perichtová 8.B

      Úspešným riešiteľom gratulujeme.

      Mgr. Lenka Adamová

    • Úspech žiačky našej školy
     • Úspech žiačky našej školy

     • K úspešnému Marekovi Badánimu z 8.A sa pridala aj žiačka z 2.C triedy Laura Lichá. Na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v skokoch na lyžiach a severskej kombinácii na Žltých pieskoch v Banskej Bystrici obsadila 2. miesto v behu a 3. miesto v skokoch na lyžiach. Laure gratulujeme a želáme veľa športových úspechov. 

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Úspech žiačky našej školy.

      Mgr. Daniela Styková a spolužiaci z 2. C

    • Šarkaniáda v školskom klube detí
     • Šarkaniáda v školskom klube detí

     • Slnkom presvietené tohtoročné jesenné dni sme u nás, v školskom klube detí,  privítali aj našou tradičnou Šarkaniádou.

      V jednotlivých oddeleniach nášho školského klubu si deti pripravovali rôzne vyfarbené, pestré a nápadito vyzdobené šarkany. Fantázii sa medze nekládli a tak vznikali naozaj originálne výtvory týchto „vzdušných drakov“.

      Deti si po vzájomnej prezentácii svojich šarkanov nimi vyzdobili aj priestory svojich oddelení školského klubu.

      Mnohé z nich si pritom zaspomínali aj na spoločné chvíle púšťania si šarkanov spolu so svojimi rodičmi a súrodencami.

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Šarkaniáda v školskom klube detí.

      Za vychovávateľky ŠKD: Mgr. Henrieta Chromiaková

    • Futbalový kráľ v ŠKD
     • Futbalový kráľ v ŠKD

     • Na jeseň sa v ŠKD pri Základnej škole, Trieda SNP 20 v Banskej Bystrici konal „Futbalový kráľ“ - turnaj vo futbale medzi oddeleniami ŠKD pod vedením p. vychovávateľky Barunky Vyšnej. Zúčastnili sa ho družstvá mladších žiakov 1. a 2. ročníka. Po odohratí vzájomných zápasov bol turnaj vyhodnotený. Na prvom mieste skončila 2.A (10b), na druhom mieste 1.B (7b), na treťom mieste 2.C (6b), štvrtom mieste 2.B (3b) a na piatom mieste 1.A (2B). Ďakujeme všetkým účastníkom turnaja za športové výkony a tešíme sa na ďalšie športové zápolenie na jar, kedy si zmerajú sily vo futbale starší žiaci 3. – 5 ročníka.

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Futbalový kráľ v ŠKD.

      Za vychovávateľky ŠKD: Mgr. Ivica Fandlová

    • 11.november – Deň vojnových veteránov
     • 11.november – Deň vojnových veteránov

     • V predchádzajúcich rokoch sme sa so žiakmi našej školy pravidelne začiatkom novembra zúčastňovali pietnej spomienky a slávnostného kladenia vencov pri Pamätníku obetiam fašizmu v Kremničke. Práve Kremnička sa spolu s vápenkou v Nemeckej stala počas 2. svetovej vojny jedným z najväčších masových hrobov na Slovensku. Miestom, kde nacisti postupne postrieľali 747 nevinných ľudí, medzi ktorými boli aj matky s malými deťmi. V tomto roku sme sa kvôli opatreniam súvisiacim s pandemickou situáciou pietnej spomienky zúčastniť nemohli, ale obete, či už druhej alebo prvej svetovej vojny, sme si pripomenuli symbolickými červenými makmi, keďže 11. november sa celosvetovo pripomína ako Deň vojnových veteránov alebo aj Deň červených makov.

       Tento dátum bol vybratý zámerne. 11. novembra 1918 totiž vo vlakovom vozni pri severofrancúzskom meste Compiègne podpísali prímerie Spojenci a Nemecko, čím sa na západnom fronte ukončili boje 1. svetovej vojny. Symbolom Dňa veteránov sa stal kvet vlčieho maku. Symbol má pôvod v básni „In Flanders fields“ (doslova „V poliach Flámska“), ktorú v roku 1915 napísal kanadský chirurg John McCrae, ktorý slúžil na západnom fronte, neďaleko belgického mesta Ypres. „Na poliach Flámska vlčie maky rastú, tam medzi krížmi, rad za radom. Značia miesta, kde ležíme. Tam hore počuť udatný spev škovránka, uprostred revu kanónov tu dolu…“

      Vlčí mak ako symbol pre padlých vojakov 1. svetovej vojny prvý raz použila americká profesorka a humanistka Moina Michaelová. V roku 1921 zvolil bývalý veliteľ britských expedičných síl poľný maršal sir Douglas Haig ako predseda Nadácie veteránov vlčí mak za symbol pre zbierku na pomoc vojnovým veteránom a invalidom.

       

      Mgr. Mája El Hajry a žiaci 8.A triedy

    • Projekt Šafran
     • Projekt Šafran

     • 9.B sa tento rok zapojila do projektu Šafran, ktorý organizuje Nadácia Írska pre vzdelávanie o holokauste. Nadácia poskytuje cibuľky žltých šafranov, ktoré majú byť na jeseň vysadené na pamiatku jeden a pol milióna židovských detí, ktoré zahynuli počas holokaustu.  Žlté cibuľky pripomínajú žlté Dávidove hviezdy, ktoré boli Židia prinútení nosiť počas nacistickej nadvlády. Šafrany kvitnú na konci januára alebo začiatkom februára v čase Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu (27. januára). Žiaci 9.B ich vysadili 22. októbra a ak všetko dobre dopadne,  v januári budeme môcť všetkým žiakom našej školy ukázať rozkvitnuté žlté šafrany. Dúfame, že nakoniec bude na svete kvitnúť viac ako jeden a pol milióna šafranov – na pamiatku všetkých detí, ktoré zomreli počas holokaustu.

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Projekt Šafran.

      Mgr. Lenka Adamová

    • Halloween party v ŠKD
     • Halloween party v ŠKD

     • V našom školskom klube sa aj tento rok konala „Halloween PARTY“  VESELÉ POPOLUDNIE V strašidelných maskách. Stretli sa na nej malé čarodejnice a čarodejníci, rôzne strašidlá, duchovia, biele panie a iné strašidelné masky. Aj naše pani vychovávateľky sa v tento deň zmenili na veselé čarodejnice.

      V jednotlivých oddeleniach ŠKD si deti so svojimi pani vychovávateľkami urobili „Halloweensku strašidelnú party“, kde sa spoločne zabávali všetky strašidlá, čarodejnice a duchovia. Hrali sme sa rôzne hry a pri hudbe si trochu zašantili a zatancovali čarodejnícky tanec. Postupne sme sa rozišli s prísľubom, že sa takto o rok opäť stretneme a oslávime deň čarodejníc, strašidiel, duchov a prízrakov spoločne tak, ako sa patrí. Možno opäť prídu aj kolegovia z Rokfortskej strednej školy čarodejníckej, ale aj Harry Potter s priateľmi a profesor Albus Dumbledore, pošleme im „sovu“.

      Dovidenia o rok, priatelia!

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Halloween party v ŠKD.

      Veselé čarodejnice: Ivka, Heňka, Inga, Janka, Barunka, Aďka

   • Kontakty

    • Základná škola, Trieda SNP 20, Banská Bystrica
    • zs.snp20@zssnpbb.sk
    • gabriel.stach@gmail.com
    • Sekretariát - 048/4144723, 0917 426 815. Vedúca školskej jedálne - 048/4141722. Školský klub detí - 0901 717 231. Sociálny pedagóg - 0910 734 066.
    • Trieda SNP 20, 974 47 Banská Bystrica
    • 35677767
    • 2020985175
    • Mgr. Sergej Čabala - 0910 778 024, sergej.cabala@gmail.com
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje