• Tvorivá výzva jar v lese, na lúke, v záhrade
     • Tvorivá výzva jar v lese, na lúke, v záhrade

     • Máme tu ďalší týždeň a novú výzvu. Keďže k nám už prišla jar, stromy začínajú pučiť, kvietky sa prebúdzajú a kvitnú. Teraz je ten správny čas spoznávať kvietky, bylinky - najlepšie pozorovaním, ktoré nám umožňuje naša okolitá príroda a záhrady. Verím, že aj pri tejto výzve sa zabavíte a niečo krásne vytvoríte :).

      V záhrade či na lúke rastie mnoho liečivých bylín a rastlín. Môžeme ich využiť na prípravu čajov, odvarov, vo forme olejov alebo na liečivé kúpele. Bylinky môžeme využívať v kuchyni pri príprave rôznych jedál, šalátov (kôpor, ligurček, bazalka, pažítka, rozmarín..). Preto ak máte recept na fajný čajík či bylinky používate ako liek na nejaký zdravotný problém, pošlite nám recept.

      Ak pôjdete do prírody, môžete nazbierať kvietky, vysušiť ich a vyrobiť si vlastný herbár či obrázok. Výsledok Vašej práce odfoťte a pošlite.

      Ak máte vlastnú záhradku, určite pomáhate svojim rodičom pri starostlivosti o ňu. Odfoťte sa pri práci a fotku pošlite.

      Prajeme Vám veľa chuti a radosti pri tvorení. Tvorivá výzva trvá do 29. 5.

      Posielame Vám odkaz na stránky, kde nájdete inšpirácie na lisovanie kvetov.

      https://farebneprsty.sk/5-tipov-lisovanie-kvetov/

      http://www.pluska.sk/magazin/zaujimavosti/zaujimavosti/07/foto-navod-vyrobte-priania-z-lisovanych-kvetov.html

      Do galérie Tvorivá výzva jar v lese, na lúke, v záhrade boli pridané fotografie.

      Vychovávateľky ŠKD

    • Tvorivá výzva Deň matiek
     • Tvorivá výzva Deň matiek

     • Druhá májová nedeľa - Deň matiek, kedy majú sviatok všetky mamičky, sa blíži. Naša ďalšia výzva sa bude týkať práve tohto krásneho sviatku. Deň matiek je príležitosťou poďakovať za všetku lásku, za nehu a starostlivosť, ktorou každá matka zahrňuje svoje deti, za opateru a nekonečnú trpezlivosť a obetavosť.

      Milé deti, prosíme Vás preto, aby ste nám do 15. mája posielali fotografie ako ste spoločne oslávili tento sviatok. Ak vyrobíte niečo pekné pre maminku, poproste ocka, aby to odfotografoval a poslal. Možno maminke vymyslíte peknú básničku, môžete poslať aj tú, budeme rady.

      Vychovávateľky ŠKD

       

      Posielame Vám odkaz na stránku, kde nájdete inšpiráciu na výrobu  pekného darčeka.

      https://eduworld.sk/cd/lenka-nezbedova/4755/den-matiek-tipy-na-vlastnorucne-vyrobene-darceky

    • Sme doma 2
     • Sme doma 2

     • Okrem toho, že sa zapájate do našich výziev, posielate nám aj fotky, kde môžeme vidieť, ako trávite svoj čas počas mimoriadnej situácie. Veľa času trávite vonku, športujete, pomáhate rodičom. Všetkým deťom ďakujeme veľmi pekne a dúfame, že sa čoskoro uvidíme naozaj.

      Do galérie Sme doma 2 boli pridané fotografie.

      Vychovávateľky ŠKD

    • Tvorivá výzva Zeleninkovo
     • Tvorivá výzva Zeleninkovo

     • Do našej výzvy sa opäť zapojilo množstvo detí, ktoré nám nielen odfotili, ale aj poslali recept na svoju obľúbenú zeleninovú pomazánku. Ďakujeme Ninke, Laurinke, Ivanke, Paulínke, Dávidkovi, Zuzke a Kristínke.

      Recepty nátierok si môžete pozrieť tu.

      Do galérie Tvorivá výzva Zeleninkovo boli pridané fotografie.

      Vychovávateľky ŠKD

    • Zeleninkovo v ŠKD
     • Zeleninkovo v ŠKD

     • Do tvorivej výzvy Zeleninkovo sme sa osobne zapojili aj my, pani vychovávateľky ŠKD. Pripravili sme pre Vás video, kde pripravujeme chutnú a zdravú nátierku.

      Vychovávateľky ŠKD

    • Prvouka počas karantény u druhákov
     • Prvouka počas karantény u druhákov

     • Počas karantény sa nám veľmi učiť nechce. Preto sme spojili v našej triede učenie so zábavou, s prechádzkou do prírody, ale i pomocou v domácnosti. Prvouka sa dá učiť nielen v lavici, ale aj v prírode, dokonca v kuchyni.

      Učíme sa o spoločenstve mravcov a včiel? Keď vidíme mravenisko alebo úľ naživo, dokonca nám o včelách porozpráva aj pán včelár, je učenie omnoho zábavnejšie a poučnejšie.

      A učiť sa o zdrojoch potravy? No kde sa to lepšie naučíme, ako v kuchyni. Ten fajný koláč sme pomohli upiecť a nasýtili sme  aj naše brušká.

      Chcela by som pochváliť všetkých šikovných žiakov 2.A triedy, že sa neustále zapájajú do aktivít, čo im pani učiteľka vymyslí. Tiež sa chcem poďakovať rodičom za ich výbornú spoluprácu. Spoločne to všetko zvládneme.

      Do galérie Prvouka počas karantény u druhákov boli pridané fotografie.

      PhDr. Michaela Lietavová, PhD.

    • Tvorivá výzva Zeleninkovo
     • Tvorivá výzva Zeleninkovo

     • Počas mesiaca apríl sme mali v školskom klube naplánovanú obľúbenú aktivitu Zeleninkovo. Počas pobytu detí v školskom klube sme spolu s deťmi pripravili chutnú zeleninovú nátierku, ktorou sme potom pohostili prichádzajúcich rodičov. Keďže situácia nám aktivitu nedovoľuje uskutočniť, mám pre Vás pripravenú druhú tvorivú výzvu. Do 7. mája Vás prosíme, aby ste pripravili, odfotili a poslali nám fotografiu Vašej obľúbenej zeleninovej nátierky. Ak nemáte čas vyrábať budeme rady, keď nám pošlete recept. Recepty zverejníme na stránke školy. Deti môžu nakresliť obľúbenú zeleninu, vyrobiť z nej napríklad postavičku, zvieratko či obložený
      tanier. Starší môžu vymyslieť o zelenine básničku, tajničku či osemsmerovku. Tešíme sa na Vaše tvorivé nápady.

      Vychovávateľky ŠKD

    • Kreatívna karanténa
     • Kreatívna karanténa

     • Hoci hudobná výchova nie je najdôležitejší predmet v škole, ale jej prínos do našich životov jej nemožno uprieť. Deň je vždy krajší a nálada lepšia, ak si aj doma zaspievame nejakú peknú pieseň či vypočujeme skladbu. Nápady na to, akú pieseň si zaspievať, alebo akú skladbu si vypočuť, môžeme získať aj na hudobnej výchove. Aj nato nám je hudobná J

      V rámci hudobnej výchovy sme sa so žiakmi okrem iného učili aj o hudobných nástrojoch a takéto pekné výtvory mi poslali naši šikovní žiaci. Chcel by som touto cestou pochváliť žiakov, ktorí sa do tohto nepovinného projektu zapojili, a tak si spríjemnili tieto neľahké časy.

      Do galérie Kreatívna karanténa boli pridané fotografie.

      Mgr. Radoslav Žolko

    • Veľká noc u Vás doma 2
     • Veľká noc u Vás doma 2

     • Počas tohto týždňa sa nám ozvali ďalšie šikovné deti, ktoré nás potešili svojimi fotografiami. Ďakujeme Miškovi, Dankovi, Ivke, Samkovi, Martinke, Filipkovi a Milaslave s Vladkom. Vilko Oravec - 1. obrázok s papierovým zajačikom,  2.obrázok farby- vajíčka- s  ježkom, ktorého vyrobili doma.  Lejka Gallová - obrázok tri veselé vajíčka,  

      Lukáško Medveď - obrázok - pracovné listy 2x

      Do galérie Veľká noc u Vás doma 2 boli pridané fotografie.

      Vaše pani vychovávateľky

    • 2% z dane
     • 2% z dane

     • Termín podania 2% z dane sa predlžuje do konca júna. Potrebné tlačivá treba zaslať na príslušný daňový úrad. Zamestnanci školy podpíšu prevzatie na sekretariáte. Predvyplnené tlačivo vyhlásenia si môžete stiahnuť tu. Viac informácii nájdete tu. 

      Ďakujeme.

      Mgr. Denisa Považan Lunterová

    • Školský klub detí počas prerušeného vyučovania na ZŠ
     • Školský klub detí počas prerušeného vyučovania na ZŠ

     • Keď sme sa 12. marca rozchádzali zo školy domov, mysleli sme si, že je to na chvíľku, ako keď odchádzame počas školského roka na prázdniny. Chvíľka sa však predĺžila na dlhú chvíľu a mnohým už začína škola chýbať. Ak nie učenie, tak možnosť byť s kamarátmi, spolužiakmi určite. Počas dní, keď ste doma, nás aj v školskom klube čakali mnohé aktivity, hry, pobyt vonku...Kým sa však stretneme, musíme ešte vydržať. Preto sme sa v našom školskom klube detí rozhodli uverejňovať pre Vás každé dva týždne tvorivé výzvy do ktorých sa môžete zapojiť. Témou prvej výzvy je Veľká noc.

      Tvorivá výzva Veľká noc

      Vieme, že ste veľmi šikovní a veľa doma tvoríte. Preto by sme Vás chceli poprosiť, aby ste nám odfotili a posielali Vaše práce, ktoré vytvoríte doma počas tejto mimoriadnej situácie.. Do 24. apríla nám preto posielajte obrázky veľkonočných kraslíc, veľkonočného pečenia, jednoducho všetkého, čo súvisí s Veľkou nocou.

      Vaše pani vychovávateľky Zuzka, Henka, Janka, Monika, Darinka, Ivka

       

      Veľká noc u Vás doma

      Netrvalo dlho a ozval sa nám kopec detí, ktoré nám napísali, ako prežili Veľkú noc. Sme veľmi rady, že nám pribúdajú Vaše fotky ako trávite čas doma, čo robíte keď sa neučíte. Ďakujeme za krásne slová ktorými ste nás mnohí potešili, chýbame si všetci navzájom. Za fotografie ďakujeme Laurinke, Jakubkovi, Adamkovi, Dávidkovi, Deniskovi, Ninke, Lenke, Maťkovi, Adriánke, Samkovi a Lucke

      Do galérie Školský klub detí počas prerušeného vyučovania na ZŠ boli pridané fotografie.

    • Prihlášky na SŠ
     • Prihlášky na SŠ

     • Vážení rodičia,

       

       v prihláške na štúdium na strednej škole nie je potrebné potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti. Do prihlášky je potrebné vpísať Váš mail a telefónne číslo. Prihláška musí byť podpísaná zákonným zástupcom a žiakom. Prihlášku pošlite na adresu základnej školy, alebo vhoďte do poštovej schránky ktorá je pri školskej jedálni, do 15.5.2020. 


      Mgr. Eva Smekalová
      výchovná poradkyňa

    • Škola spolupracujúca s UNICEF
     • Škola spolupracujúca s UNICEF

     • Naša škola už dlhodobo spolupracuje s celosvetovou organizáciou UNICEF, ktorá sa zameriava na systematickú pomoc deťom a svoje zastúpenie má vo viac ako 190 krajinách sveta. Žiaci a pedagógovia našej školy sa aktívne zúčastňujú jednotlivých kampaní ako sú napr. Školy pre Afriku, Škola v krabici či Týždeň modrého gombíka. Aj preto sme dňa 5.marca 2020 pozvali p. Mateja Bojňanského, koordinátora školských programov zo Slovenskej nadácie pre UNICEF v Bratislave, aby žiakom 5.ročníka našej školy formou prednášky spojenej s prezentáciou priblížil konkrétnu činnosť tejto organizácie pomáhajúcej deťom. Deťom, ktorých detstvo nie je ani bezstarostné, ani bezproblémové. Jeho prezentácia našich piatakov zaujala, o čom svedčili ich otázky a postrehy. Pán Bojňanský veľmi pozitívne hodnotil úroveň vedomostí našich žiakov o danej problematike a ich aktivitu. Opätovne to zdôraznil aj vo svojom e-maile slovami: „Ďakujem veľmi pekne a bolo super na Vašej škole“.

      Naša škola ale dlhodobo spolupracuje aj s inými organizáciami, ktoré pomáhajú najmä deťom. Príkladom je občianske združenie SAVIO, ktoré každoročne organizuje tzv. Tehličku. V tomto školskom roku je to už 15.ročník a Tehlička 2020 je zameraná na pomoc africkej Kakume, zaplavenej rozvodnenou riekou vychýlenou zo svojho koryta. Motivačné heslo je: Vzdelanie nie je samozrejmosť. Nedovoľme, aby šancu na lepší život zaplavila voda.

      A my s našou pomocou nebudeme ani v tomto roku chýbať!

      Do galérie Škola spolupracujúca s UNICEF boli pridané fotografie.

      Mgr. Mája El Hajry- koordinátorka Žiackeho parlamentu

    • Scratch CUP
     • Scratch CUP

     • 12.2.2020 sa konal ďalší ročník súťaže v programovaní v jazyku Scratch. Hlavný organizátor je Katedra didaktiky MFI, Fakulta matematiky, fyziky a informatiky Univerzita Komenského v Bratislave. Súťaž je určená pre žiakov 5. až 9. ročníka ZŠ a žiakov prímy až kvarty osemročných gymnázií, najmä žiakom, ktorí majú záujem o programovanie. Žiaci musia počas 90 minút riešiť 3 súťažné úlohy. V tomto ročníku súťažilo 207 súťažiacich z celého Slovenska.

      Výsledky našich žiakov:
      10. miesto Gabriel gregorčok
      17. miesto Juraj Stach

      Kompletné výsledky si môžete pozrieť tu vo formáte pdf.

      Gratulujeme.

      Mgr. Gabriel Stach

    • 2. ročník robotickej súťaže roSOŠEbot
     • 2. ročník robotickej súťaže roSOŠEbot

     • Dňa 5. 3. 2020 sa na Strednej odbornej škole elektrotechnickej v Žiline konal 2. ročník robotickej súťaže pre žiakov základných škôl. Súťažilo 24 robotov v 3 kategóriách, zatiaľ z dvoch krajov. Našu školu reprezentovali žiaci z 4., 5., 6. a 8. ročníka a získali nasledovné umiestnenie:

      V disciplíne – „Po dráhe SOŠE“:

      v 1. kategórii 5. až 7. ročník:

            3. miesto – Timon Čatloš a Michal Piala

            4. miesto - Filip Kopáčik a Michal Šimo

      V disciplíne – „Najrýchlejší robot“:

            2. miesto – Juraj Stach a Ján Ťurek

            3. miesto – Gabriel Gregorčok a Samuel Nosko

      Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu.

      Do galérie 2. ročník robotickej súťaže roSOŠEbot boli pridané fotografie.

      Mgr. Gabriel Stach

     • Športové triedy 2020/2021

     • Pozývame  rodičov, ktorí majú záujem prihlásiť dieťa do športovej triedy (5. až 9. ročníka) v školskom roku 2020/2021, na rodičovské združenie dňa 4.3.2020 (streda) o 17:00 v priestoroch základnej školy.

       

  • Kontakty

   • Základná škola, Trieda SNP 20, Banská Bystrica
   • zs.snp20@zssnpbb.sk
   • Sekretariát - 048/4144723, 0917 426 815. Vedúca školskej jedálne - 048/4141722. Školský klub detí - 0901 717 231. Sociálny pedagóg - 0910 734 066.
   • Trieda SNP 20, 974 47 Banská Bystrica
   • 35677767
   • 2020985175
   • Mgr. Sergej Čabala - 0910 778 024, sergej.cabala@gmail.com
   • gabriel.stach@gmail.com
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje